Блог

Як сповільнити метаболізм та набрати вагу?

Є безліч тем для обговорення, але пропоную зачепити тему набору ваги. Є багато способів для досягнення цієї мети. Наприклад, підвищення калорійності в раціоні, приймання різноманітних харчових добавок, посилені тренування і т.д. Проте багато хто чув про метаболізм. Кожен з нас знає, що повільний метаболізм сприяє набору ваги. Тож, як сповільнити метаболізм? Чи корисно це для здоров’я?

Прискорений або сповільнений метаболізм генетично закладений в організм людини і безпосередньо змінити його неможливо. Це не є якась річ. Метаболізм або обмін речовин – це процес, коли організм перетворює споживану їжу в поживні речовини, для отримання енергії. Навіть, коли ми спимо, організм використовує енергію для підтримання основних функцій, таких як дихання, серцебиття,  перекачка крові, ріст волосся, нігтів і т.д. Тобто обмін речовин не припиняється ніколи.

На обмін речовин вашого організму впливають об’єм і будова тіла, стать і вік, стиль життя та звички. Хоча людина може змінити будова тіла, наприклад, за рахунок тренувань, збільшити м’язову та зменшити жирову тканину, але вона не може вплинути на фактори, які визначають наш метаболізм.

Проте існують способи сповільнити метаболізм, не приймаючи жодних лікарських засобів. Щоб набрати вагу, вам необхідно змінити свій раціон і виконувати певні фізичні вправи.

Ось декілька кроків, які вам допоможуть:

1. Повільний метаболізм не обов’язково допоможе вам набрати вагу. Навіть лікарі кажуть, що швидкість метаболізму відіграє не найсерйознішу роль у зміні маси тіла, на відміну від:

• кількості вживаних калорій;

• частоти та інтенсивності тренувань;

• генетики;

• шкідливих та нездорових звичок.

2. Сповільнення метаболізму – далеко не найбезпечніший спосіб набрати вагу. Це може вимагати ряд не найприємніших занять. Наприклад, вам доведеться їсти мало і рідко. Правильний з точки зору медицини набір ваги включає в себе збільшення добового вживання калорій. Потрібно їсти більше, ніж здатен розщепити за добу ваш організм.

3. Пропускайте прийом їжі. Так, це не дуже корисне заняття, проте ефективне. Починайте їсти через раз. Організм вирішить, що внаслідок пропуску прийому їжі потрібно готуватись до голодування. І, як наслідок, сповільнить метаболізм, щоб зберегти достатньо енергії.

4. Споживайте менше калорій. Чим менше калорій, тим сильніше організм почне сповільнювати метаболізм. Це і так зрозуміло – чим менше калорій, тим менше енергії може бути отримано. Але тут є нюанс. Внаслідок того, що організм отримує мало енергії, в якості компенсації він може «з’їдати» м’язи та інші тканини. Якщо ви і так худорляві, то для вас це не найкращий варіант.

5. Спіть. Під час сну метаболізм сповільнюється і до самого пробудження залишається пониженим.

6. Включіть в свій раціон горіхи та зерна. Це взагалі унікальні продукти. У них велика кількість корисних жирів, висока калорійність, і вологи в них майже немає. Поліненасичені жири, які в них містяться, окислюються набагато повільніше, ніж мононенасичені жири. Також горіхи та зерна містять багато амінокислот, які сповільнюють метаболізм.

Так, швидкість метаболізму можна прискорити або сповільнити, але усьому є межа. Так, сон сповільнює метаболізм, але на 5-10% сильніше, ніж звичайний відпочинок. Будова тіла також грає свою роль – високі та худі втрачають тепло швидше, ніж більш коренасті люди. Другий фактор не проконтролюєш – це вік. З віком метаболізм сповільнюється на 2% за 10 років. Ось чому людям похилого віку необхідно споживати менше калорій. Тому перш за все добре зважте усі фактори, перед тим як починати якісь зміни у своєму організмі.

EgoGym

Залишити відповідь