Блог

Як не втратити м’язи в період відсутності тренувань?

У кожного в житті бувають моменти, що вони не в змозі відвідувати тренування з різних причин. Якщо пропустити тиждень-два, то це навіть на користь – м’язи та ЦНС повністю відновляться. Проте, якщо ви не тренувались місяцями, то ситуація дещо інша. Гіпертрофовані під час постійних фізичних навантажень м’язові волокна можуть зменшитись через відсутність необхідності їх «обслуговувати». Чим більша маса, тим легше втратити значну її частину при відсутності тренувань.

Як же не втратити м’язи? Одним зі способів вирішення цієї проблеми може бути вживання вітаміну Е. Американські вчені в результаті досліджень виявили, що вітамін Е допомагає укріплювати мембрани м’язових клітин, не дозволяючи пропускати через них речовини, які їх атрофують.

Необхідність вживання вітаміну Е актуальна не лише в період відсутності тренувань, а й в період їх наявності. При дефіциті цього вітаміну у м’язах зменшується кількість міозину, калію, магнію, глікогену, фосфору та креатину. В таких умовах спортсмен відчуває гіпотонію та слабкість в м’язах.

Ніхто не хоче втратити свої м’язи, над якими старанно працює у тренажерному залі. Проте, якщо так склалися обставити, що ви довгий час не зможете відвідувати тренування, то рекомендується щодня вживати вітамін Е в дозі 50-100 мг. Також цієї рекомендації можна дотримуватись не лише у випадках небажаної відсутності тренувань, але і в заплановані періоди відпочинку від занять.

Пам’ятайте, що у всьому важливе почуття міри. Старанно, крок за кроком йдіть до своєї мети і у вас все вийде!

EgoGym

Залишити відповідь